12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 96. YILI
 
İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 96. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Bugün saat 10.00’da Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Çanakçı İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesince hazırlanan program saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İstiklal Şairimiz  Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan kısa bir film ve öğretmenlerce hazırlanan video gösterildi. İlkokullar arası İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ve Belediye Başkanı Tuncay KASIM tarafından ödüllerini verildi.  
 
Programa Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ’nin yanı sıra, Çanakçı İlçe Belediye Başkanı Av. Tuncay KASIM, İlçe Jandarma Komutanı Musa BAŞ, İlçe Emniyet Amiri Ercüment ERÇİN, İlçe Müftüsü Fatih KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zafer BALCI,  Daire amirleri, İlk ve Ortaöğretim kurumlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.