BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN NURETTİN CANİKLİ İLÇEMİZDE OKUL AÇTI
 
        Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan, İlçemizde yapımı tamamlanan İmam Hatip Lisesinin resmi açılışını gerçekleştirdi.
 
        Çanakçı İlçesi Yeşilköy Köyü Uluyol mevkiinde yapımı tamamlanan Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış programında saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kur’an tilaveti dinlenildi. Daha sonra sırasıyla Kayserili Türkmen ailesi adına Hacı Seyit Burhan Türkmen’in kızı, Çanakçı İlçe Belediye Başkanı Av. Tuncay KASIM, Çanakçı Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ konuşmalarını yaptı.
 
        Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN, Giresun Milletvekili ve Çanakçı ’lı hemşerimiz Cemal ÖZTÜRK’ün konuşmalarının ardından Giresun Valisi Hasan KARAHAN konuşmalarında; ''Tabi bu okulun bu şekilde bu hale gelmesi ile ilgili gelişimini başkanımız, vekilimiz anlattı. Bende Hacı Seyit Türkmen'le tanışıklığım Kadıköy Kaymakamı olduğum zamandan başlar. Kendisi sevdiğim, özel hukukum olduğu bir abimdir. Bana sen ne zaman Vali olacaksın diye takılırdı. Bende kendisine Vali olduğum yere bir hayır eseri, bir okul yaptırırsan olurum diye şakalaşırdım. Kendisinin ömrü vefa etmedi ama o kadar samimiymiş ki keramet gösterdi.  Öldükten sonra evlatları o arzusunu gerçekleştirdi. Ben bugün o anı yaşadım, mutlu oldum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah mekanını cennet etsin. Ailesine de teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.'' dedi.
 
        Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin CANİKLİ de, "Bu güzel yatırımın bugün açılış aşamasına geldik. Bu esere katkı sağlayan, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle Türkmen ailesine teşekkür ediyorum ve Hacı Seyit Türkmen'i rahmetle anıyorum. Bu güzel eserin Çanakçı 'ya kazandırılmasında emeği olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can başkanıma da teşekkür ediyorum. Devlet elinden gelen her şeyi yapıyor ama talep ve ihtiyaçlar o kadar çok ki o zaman bu milletin öz değerlerini yüreğinin derinliklerinde samimi olarak hisseden Türkmen Ailesi gibi aileler devreye giriyor, devleti rahatlatıyor. Bunlar son derece önemli. Bu tür eserlerin millete yapacağı katkı çok daha önemli. Çünkü içinde samimiyet var. Bu tamamen karşılıksız.  Gönlünden bu millete olan sevginin tezahürü olması nedeniyle daha da önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.
        Giresun'lu J.Uzm.Çvş. Ufuk Bingöl'ün Gabar'da şehit düştüğünü söyleyen Başbakan Yardımcısı Canikli, "Biz burada özgürce bu havayı teneffüs ediyorsak bu topraklarda özgürce yaşıyorsak bu kahramanlarımız sayesindedir. onlara şükranlarımızı sunuyorum ve Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.
 
        Konuşmaların ardından hayırlı olsun dilekleriyle Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesinin ve 850 bin Türk Lirası maliyetle 1 yıl gibi bir sürede tamamlanan 200 oturma koltuğu kapasiteli sentetik çim sahanın açılış kurdelesini Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Vali Hasan Karahan ile beraberindekiler tarafından kesildi.
 
        Okulu gezen Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, yetkililerden bilgi aldı.
2700 metrekarelik kapalı alana sahip okul; bodrum, zemin ve 2 normal olmak üzere 4 kattan ve 13 derslik, 2 laboratuvar, kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 uygulama mescidi, 1 çok amaçlı salon, 1 konferans salonu ve idarî birimlerden oluşuyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete giren okulun Ümraniye Belediyesi ile Kayserili Türkmen Ailesinin destekleriyle yapıldığından okula Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi adı verildi.
 
        Açılışa Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan,  Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Espiye Kaymakamı Sultan DOĞRU, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ, Çanakçı İlçe Belediye Başkanı Tuncay KASIM, Belediye Başkanları, Kayserili Türkmen Ailesinin üyeleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.