SAYIN VALİMİZ HASAN KARAHAN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
 
 
         Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere bugün İlçemize gelen Sayın Valimiz Hasan KARAHAN, İlçe girişinde Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanı Tuncay KASIM, İlçe Jandarma Komutanı Musa BAŞ, İlçe Emniyet Amiri V. Ercüment ERÇİN tarafından karşılandı.
 
İlk olarak Çanakçı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Karahan, İçişleri Bakanlığının 30/11/2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Kaymakamlık görevine atanan ve 14/12/2016 tarihinde görevine başlayan Kaymakamımız Yusuf Gemici’yi ziyaret ederek, ilçedeki yatırımların son durumu hakkında bilgi aldı.
 
         Daha sonra mülkiyeti İl Özel İdaresine, kullanım hakkı Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olan arsa üzerine, Ümraniye Belediyesi ile Kayserili Türkmen Ailesinin destekleriyle yapılan ve Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi adı verilen okulda incelemelerde bulunan Valimiz Hasan KARAHAN, Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zafer BALCI ’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
2700 metrekarelik kapalı alana sahip okul; 13 derslik, 2 laboratuvar, kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 uygulama mescidi, 1 çok amaçlı salon, 1 konferans salonu ve idarî birimlerden oluşacak. Bodrum, zemin ve 2 normal olmak üzere 4 kattan oluşacak olan okulun önümüzdeki günlerde resmi açılışı gerçekleştirilecek.
 
Ardından Çanakçı İlkokulu ve Ortaokulu ile yan yana olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Karahan, Milli Eğitim Müdürüyle ilçenin eğitim seviyesi ve milli eğitim yatırımlarıyla ilgili bir süre sohbet etti.
 
Milli Eğitim Müdürlüğü ziyareti çıkışında Çanakçı İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde teneffüste bulunana öğrencilerle ayaküstü sohbet eden Vali Karahan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Son olarak ilçede yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan Çanakçı ilçe stadında incelemelerde bulunan Vali Hasan KARAHAN, Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ’den bilgi aldı.
 
Yaklaşık 200 koltuk kapasiteli stadın 1 yılda tamamlandığı bilgisini veren yetkililer, stadın 850 bin Türk Lirasına mal olduğunu kaydettiler.