Şehidimiz Furkan Yayla’yı Havalimanında Karşıladık
12 Şubat 2017 Pazar
 
        Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Fırat Kalkanı Harekatının 173. gününde Suriye'de şehit düşen 25 yaşındaki Teğmen Furkan Yayla için Ordu-Giresun Havalimanında düzenlenen karşılama törenine katıldı.
        Suriye'nin El Bab bölgesinde 12 Şubat Pazar sabahı terör örgütü DEAŞ ile çıkan çatışmada şehit düşen, aynı zamanda Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün de yeğeni olan Şehit Teğmen Furkan Yayla, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında düzenlenen askeri törenin ardından, akşam saat 18.30 da Gaziantep Havaalanından TSK ya ait Solo Türk Uçağı ile Giresun’a uğurlandı.
        Şehit Teğmen Furkan Yayla için, Ordu-Giresun Havalimanında düzenlenen karşılama töreni öncesi ve tören sırasında şehidimizin ailesini biran olsun yalnız bırakmayan Kaymakam GEMİCİ, şehidin ailesiyle yakından ilgilenerek, acılarını paylaşarak teselli etti.
Şehidimizin babası Etem Yayla emekli polis memuru olup, annesi Hülya Yayla ev hanımıdır. 2 kardeş olan şehidimizin, kardeşi 19 yaşındaki Talha Yayla Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisidir.
        Şehidimizin Ay-Yıldızlı Bayrağa sarılı tabutu, Ordu-Giresun Havalimanında, TSK ya ait Solo Türk Uçağından askerlerin omzunda indirilerek tören alanında beklemekte olan cenaze nakil aracına konulduktan sonra kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde Görele’ye hareket etti.
        Şehidimiz, Ordu-Giresun Havalimanındaki karşılama töreninin ardından karayolu ile Görele ilçesine götürülürken, ailesinin isteği üzerine defin işlemleri 13 Şubat Pazartesi günü öğle namazına müteakip Görele’de düzenlenecek tören ve kılınacak cenaze namazının ardından, memleketi Çanakçı ilçesi Akköy Köyü Mezarlığında toprağa verilecektir.
 
 
Şehidimiz Teğmen Furkan Yayla Ebediyete Uğurlandı
 
13 Şubat 2017 Pazartesi
 
        Fırat Kalkanı Harekâtının 173. gününde Suriye'de şehit düşen Teğmen Furkan Yayla (25), bugün (13 Şubat 2017 Pazartesi) Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli, Sayın Valimiz Hasan Karahan ve Sayın Kaymakamımız Yusuf Gemici’nin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
 
        Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de icra edilmekte olan ‘Fırat Kalkanı Harekâtı’ kapsamında yürütülen operasyonlar sırasında, El Bab bölgesinde 12 Şubat Pazar sabahı terör örgütü DEAŞ ile çıkan çatışmada şehit düşen, Şehit Teğmen Furkan Yayla’nın ay yıldızlı Türk Bayrağına sarılı naaşı, dün akşam saatlerinde Ordu-Giresun havalimanında törenle karşılandıktan sonra Görele ilçesine getirildi.
 
        Şehit Teğmen Furkan Yayla, bugün Görele Merkez Camiinde, İl Müftüsü Muhittin Oral’ın öğle namazını müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından memleketi İlçemiz Akköy köyünde tekbirler ve dualarla toprağa verildi.
 
        Tören boyunca şehidimizin ailesini biran olsun yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan acılı aileye taziyelerini ileterek sabır ve metanet dileklerinde bulundu.
 
        Aynı zamanda ilimiz milletvekili Cemal Öztürk’ün de yeğeni olan Teğmen Furkan Yayla, dualar ve tekbirler arasında toprağa verildikten sonra tabutuna sarılı bulunan Türk Bayrağı ile cenaze merasimi boyunca tabutunun önünde taşınan çerçeveli fotoğrafı Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan tarafından, şehidin ailesine teslim edildi.
 
        Cenaze törenine; Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli, Giresun Valisi Sayın Hasan Karahan, Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş, Trabzon Valisi Sayın Yücel Yavuz, Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak, AK Parti Giresun Milletvekili ve şehidimizin kuzeni Cemal Öztürk, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, önceki dönem Giresun Milletvekili Dr. Turan Alçelik, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Çanakçı Kaymakamı Yusuf Gemici, şehidimizin annesi Hülya Yayla, babası Ethem Yayla, kardeşi Talha Yayla, Giresun ve çevre illerin protokol üyeleri, şehidimizin meslektaşları, yakınları ve binlerce vatandaşımız katıldı.
 
        Şehidimizin cenaze törenine; Sayın Cumhurbaşkanımızın, TBMM Başkanımızın, Başbakanımızın, Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’nin, İçişleri Bakanımızın ve Valiliğimizin çelenkleri başta olmak üzere çok sayıda çelenk gönderildi.